Na początku października 2011 zrealizowaliśmy wymianę nawierzchni trawiastej na przygotowywanej do EURO 2012(TM) płycie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Firma Ogród Skwierzyna jest generalnym wykonawcą trawiastej nawierzchni stadionu Śląsk Wrocław 2011

Korzystając z krajowej darni rolowanej w rekordowym tempie przygotowaliśmy boisko do użytkowania. Pierwszy mecz rozegrał się 28 października, w piątek o godzinie 20.30, kiedy to Śląsk Wrocław po raz pierwszy na nowym stadionie zmierzył się o ligowe punkty z Lechią Gdańsk. Rezultat: 1:0. Pierwszym międzynarodowym meczem był rozegrany 11 listopada 2011 mecz Polska – Włochy. Niestety, tu było już 0:2. Cały czas trwają przygotowania do EURO 2012.

11 października 2011, tuż po zakończeniu prac związanych z położeniem nawierzchni trawiastej, obiekt odwiedził prezydent UEFA Michel Platini. Były piłkarz mógł nawet sprawdzić stan świeżo położonej murawy.

Stwierdził: Trawa jest ważna, bo to głównie na boisko będą patrzeć kibice podczas Euro 2012. Jeśli nie będziecie o nią dbać, to wystawią wam odpowiednie świadectwo – żartował.  A na poważnie zachwycał się areną: – Dwa lata temu w tym miejscu otaczały mnie kamienie i błoto. Dziś jest piękny stadion i wszystkim, którzy włożyli wysiłek w jego budowę, należą się gratulacje (gazeta.pl).
Więcej informacji o wizycie prezydenta UEFA na stadionie we Wrocławiu z mediów:

Relacje, dyskusje i materiały fotograficzne o budowie stadionu we Wrocławiu między innymi na stronach:

2011 stadion Ślask Wroclaw realizacja wymiany nawierzchni z polskiej trawy naturalnej rolowanej Ogrod Skwierzyna

Realizacja nowej murawy sportowej  – stadion Śląsk Wrocław. Nasze zdjęcia – na razie 10 na szybko wybranych. Wkrótce pełna galeria.